SLÁVA STROJŮ A MĚST/DIVADELNÍ KOMEDIE/OPEN AIR- Ostrava

01.07.2020

19:00

Slezskoostravský hrad OstravaPopis akce SLÁVA STROJŮ A MĚST/DIVADELNÍ KOMEDIE/OPEN AIR- Ostrava

Ostravská premiéra!!!

Jak oslnivý název představení naší civilizace! Jaký piedestal pro prezentaci našich slavných výdobytků, činů, pokroku! Jaká to chlouba tomu všemu! Avšak chyba lávky. Tento název divadelního představení Jaroslav Duška je sžíravý jako kyselina sírová syčící a ničící vše, kam dosáhne.

„Účelem práce je dílo, ale zhotoviti dobré dílo je těžké, neboť dobré dílo jest uměním - ale ne každý člověk je umělcem."

Příběh německého redaktora a dvou amerických inženýrů u českého včelaře vyvolá plodné střetávání zcela odlišných přístupů k životu a k tvořivosti. "Protože jde o včely, mělo by jít o chutnou a pikantní tragikoMEDii, bzučivou grotesku, která občas žahne laskavým žihadlem," vysvětluje Jaroslav Dušek, režisér a představitel mnoha postav, včetně těch ženských. Na inscenaci se kromě improvizátora Jaroslava Duška podílí také Petr Nikl a Ondřej Smeykal.

"V noci se mně zdálo, že se svítící pruh mléčné dráhy na nebi zkroutil do velikého otazníku a volá na mne - proč..."

Mnislav Zelený

(Literární noviny 2/2019)

Jsem vnitřně šťasten, že mám ne podobné, ale doslova stejné pochopení pro nesmysly strojů a měst, které si nás obtáčejí kolem svých prstů, které si nás zotročují, a ještě si budeme myslet, jak jsme spokojeni, jak jsme na tom vyzráli. Jsem vnitřně šťasten, že tyto přírodní moudrosti, které už padesát let načerpávám od amazonských indiánů, vysloveně souzní s Duškovými myšlenkami, potažmo s myšlenkami Jaromíra Rašína. ... A Dušek? Vůbec nepřekvapil, už proto, že vždy překvapí.

Hrají: Jaroslav Dušek, Petr Nikl, Ondřej Smeykal

Datum premiéry: 13. prosinec 2019

Autor divadelní hry: Jaromír Rašín

Režie: Jaroslav Dušek

Scéna: Petr Nikl

Hudba: Ondřej Smeykal

Kostýmy: Kateřina Melenová
Cena:530,-


PRODEJ VSTUPENEK SLÁVA STROJŮ A MĚST/DIVADELNÍ KOMEDIE/OPEN AIR- Ostrava -Slezskoostravský hrad Ostrava prodej vstupenek Ticketstream

KOUPIT VSTUPENKY

SLÁVA STROJŮ A MĚST/DIVADELNÍ KOMEDIE/OPEN AIR- Ostrava -Slezskoostravský hrad Ostrava

Zaslat odkaz na kulturní akci SLÁVA STROJŮ A MĚST/DIVADELNÍ KOMEDIE/OPEN AIR- Ostrava -Slezskoostravský hrad Ostrava na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?Přidat kulturní akci Přidat koncert v Ostravě ZDARMA