Mamalör - alternative-world music v Hudebním Bazaru

23. 2. 2023

20:00

Hudební Bazar, Nádražní 3136/138a, OstravaPopis akce Mamalör - alternative-world music v Hudebním Bazaru

Kapela Mamalör za místo svého vzniku považuje ostravskou industriální čtvrť Vítkovice, kde koneckonců ještě před druhou světovou válkou žila velmi početná židovská komunita a na jejíž podobě se nesmazatelně podepsali židovští průmyslníci v čele s rodinou Rotschildů. Tady se dali dohromady v roce 2005 nejprve pod názvem Nima Maler harmonikář Honza Lörinc a houslista Jiří Macháček. Hudba kapely je inspirována klezmerskými melodiemi, písněmi potulných židovských hudebníků z východní Evropy. Na svých vystoupeních ale představují klezmer nejen v instrumentální podobě, ale také, což je méně obvyklé, s vokální složkou. Nástrojové obsazení obvykle tvoří housle, harmonika, flétna, kytara a perkuse. Česky zpívané texty v podání herečky ostravského divadla Komorní scéna Aréna Terezy Cisovské jsou většinou od harmonikáře Honzy Lörince a houslisty Jiřího Macháčka.
Z dosavadních vystoupení skupiny Mamalör lze vybrat zejména koncert v klubu Jazz Café v Londýně v létě roku 2009 v slavné hudební londýnské čtvrti Camden Town, kde hráli jako předkapela spolu s dalšími ansámbly z Brazílie a Anglie v rámci festivalu KlezFest před brilantními muzikanty v čele s Frankem Londonem, slavným newyorským klezmerovým trumpetistou, který si přizval ke svému hraní světově uznávanou klarinetistku Emu Johnson. Kapela se představila samozřejmě i v ostravských klubech jako Hudební bazar, Parník a Templ, na Festivalu židovské kultury v Ostravě aj. V roce 2009 vydala své debutantské album s názvem Na dvorku .
V roce 2017 vykoukla na svět druhá deska Pumpernaklehttps://www.facebook.com/events/1082298196499563


Zaslat odkaz na kulturní akci Mamalör - alternative-world music v Hudebním Bazaru -Hudební Bazar, Nádražní 3136/138a, Ostrava na mail:
Váš e-mail:
E-mail příjemce:
Předmět:
Zpráva:

Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?Přidat kulturní akci Přidat koncert v Ostravě ZDARMA